Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЌЕ СЕ ПОДИГА КАБАСТ ОТПАД ОД У.З. 11 - ВИДОБИШТА
Untitled Document

Ј.П.”Охридски Комуналец”-Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид дека на ден 15.10.2016 год.(сабота) ќе организира акција за подигнување на кабаст отпад (душеци, стар мебел, телевизори, шпорети, теписони и др.) У.З.11 „Видобишта„.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1355  пати
Објавено на: 12.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©