Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОЛЕТНО ОСВЕЖУВАЊЕ НА АЛБИЦИИТЕ ПО “КЕЈ МАКЕДОНИЈА”
Untitled Document

Денеска екипите на “Паркови и зеленило” започнаа со пролетно освежување на дрворедот од албиции покрај пешачката патека по “Кеј Македонија”. Се врши кастрење на гранки и санирање на дрворедот на потег градски плоштад до поранешен х.”Палас” (повеќе...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1318  пати
Објавено на: 12.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©