Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЕВРОПСКИ ЗДРАСТВЕНИ ЕКСПЕРТИ ВО ПОСЕТА НА ОХРИД
Untitled Document

Здраствените експерти Барбара Кинрос и Грахам Форејсер од Европската комисија и Европскиот центар за контрола на болести, денеска имаа средба со зманик градоначалникот Ангел Јанев.

На средбата на која присуствуваа и претставници на Регионалниот центар за управување со кризи, се разговараше за функционирањето на здраствениот систем при појава на заразни болести, функционирањето на ЦУК и поврзаноста со другите субјекти, особено со здраствените институции.Европските експерти ги посетија Центарот за јавно здравје и Општата болница во Охрид.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1382  пати
Објавено на: 19.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©