Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИЗЛОЖБА НА РОДНОКРАЈНИ ЛИКОВНИ УМЕТНИЦИ
Untitled Document

Во рамките на одбележувањето на Денот на патронот на Охрид, „Св. Климент Охридски“ , вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ беше отворена традиционалната изложба на роднокрајни ликовни уметници. За изложбата зборуваше академскиот сликар Славко Упевче.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1356  пати
Објавено на: 07.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©