Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИ ОД СЛОВЕНИЈА И ЦРНА ГОРА ВО ПОСЕТА НА ОХРИД
Untitled Document

Заменик градоначалниот Ангел Јанев , денеска имаше средба со ученици и наставници од Основните училишта „ Второ основно училиште“ од Цеље, Словенија, „ Душан Обрадовиќ“ од Жабљак, Црна Гора и домаќинот Основното училиште „ Григор Прличев“ од Охрид . Претставниците на трите училишта заеднички ќе реализираат бројни активности во рамките на проектот „ Сепак заедно“ , а имаат планирано слободно време за дружење и меѓусебно запознавање.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1337  пати
Објавено на: 13.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©