Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ПОСТАВУВА НОВА ВОДОВОДНА ЛИНИЈА ВО С. ЛЕСКОЕЦ
Untitled Document

Со цел подобрување на водоснабдувањето екипи на МЈП Проаква- работна единица Водовод – Охрид , денеска започнаа со изведба на нова водоводна линија  во село  Лескоец.


 Проектот кој се реализира  во соработка со Секторот за комунални дејности, сообраќај и улици при општина Охрид ќе се реализира во три фази од кои првата во должинаод 500 метри.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1320  пати
Објавено на: 28.10.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©