Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЕКИПИТЕ НА Ј.П. „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ НА ТЕРЕН
Untitled Document

Сите оперативни групи на Ј.П.„Охридски Комуналец„ се на терен уште од вчерашните попладневни часови за справување со интензивните снежни врнежи.  Делувано е со сета расположива механизација, работна сила и ресурси: во повеќе наврати се расчистуваа коловозите, јавните пешачки површини, пристапни патеки и степеници. Но интензивните врнежи и специфичниот снег повторно формираа покривка

Повеќе...

Прочитано:  1391  пати
Објавено на: 14.02.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©