Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
18 ТРАДИЦИОНАЛНА ИЗЛОЖБА НА ФОТО КЛУБОТ „ОХРИД“
Untitled Document

Фото клубот „Охрид“ , вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ ја отвори традиционалната, осунаесетта по ред изложба на фотографии. За изложбата, што се организира во рамки на чествувањето на Денот на заштитникот на Охрид Св. Климент Охридски пригодна реч имаа претседателката на Советот на Општина Охрид Гордана Коњановска и председателот на фото-клубот Димче Коруноски.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1367  пати
Објавено на: 07.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©