Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ПОСТАВУВААТ НОВИТЕ МЕРМЕРНИ И ГРАНИТНИ ПЛОЧКИ НА ПЛОШТАДОТ КАЈ МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ
Untitled Document

Продолжуваат градежните активности на плоштадот во непосредна близина на ОМУ „Методи Патчев“. Во моментов  екипи на ЈП „Градски гробишта“   работат на обложување на фонтаните со  мермерни и плочки од друг материјал.  Наредниве денови просторот ќе биде  партерно уреден и на целата површина   ќе се постават гранитни плочки.

На овие активности претходеше поставување на комплетно новата  комунална инфраструктура и  фундаментите за јавно осветлување.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1324  пати
Објавено на: 22.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©