Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПАЛМИТЕ ЗАШТИТЕНИ ПО НАЈАВАТА ЗА НИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ
Untitled Document

Екипите на "Паркови и зеленило" при Ј.П. "Охридски Комуналец" и оваа зимска сезона ги заштитија палмите со обвиткување на стеблата со јутени вреќи. По најавата за ниски температури, обвиткувањето на палмите превентивно ке придонесе заштита од замрзнување на стеблата на овие тропски егзотични видови.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1361  пати
Објавено на: 05.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©