Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ ПРИСУСТВУВАШЕ НА ПРИЕМОТ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ГЕРМАНСКОТО ЕДИНСТВО
Untitled Document

На  покана на амбасадорката на Сојузна Република Германија во Република Македонија д-р Кристине Д. Алтхаузер , градоначалникот Никола Бакрачески, денеска во Скопје присуствуваше на свечениот прием по повод одбележувањето на Денот на германското единство.

Градоначалникот Бакрачески се заблагодари за поканата и изрази
благодарност за досегашната соработка, со надеж дека таа успешно ќе продолжи  и ќе  биде дел од  добрите  односи меѓу Република Македонија и Сојузна Република Германија.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1278  пати
Објавено на: 02.10.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©