Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВА ПРОСТОРОТ ОКОЛУ ГРАДСКОТО ПРИСТАНИШТЕ
Untitled Document

На просторот околу Градското пристаниште и малиот плоштад до хотел „Александрија“, јавното претпријатие „Нискоградба“ работи на уредување по повод  претстојниот верски празник „Богојавление - Водици“ и „Денот на рибарите“.

Во тек е чистење на снегот и нивелирање на оштетените делови од подлогата од каде што влегуваат капачите по чесниот крст.

 

Прочитано:  204  пати
Објавено на: 15.01.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©