Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОЕМУЦ „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“ ПРОСЛАВИ 50 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
Untitled Document

Со пригодна свеченост, вечерва, во просториите на училиштето, ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ го прослави јубилејот 50 години од неговото постоење.

Директорот на ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ , Јане Цаноски, во пригодното обраќање изрази голема благодарност до колективот на училиштето, но и до сите оние кои дале свој придонес од основањето до денес. Во име на општина Охрид, присутните ги поздрави заменик градоначалникот, Ангел Јанев, кој им го честита јубилејот и им посака училиштето да постигнува уште поголеми успеси.

Во рамки на свеченоста беа доделени благодарници на пензионираните професори и на учениците кои постигнале успех на некој натпревар.

Манифестацијата беше збогатена со културно уметничка програма и хуманитарен базар каде беа изложени ракотворби изработени од учениците во училиштето.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1324  пати
Објавено на: 23.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©