Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПАРТЕРНО СЕ УРЕДУВА „СВЕТИЈОНСКАТА КУЌА“ ВО ВЕЛГОШТИ
Untitled Document

Деновиве ЈП „Градски гробишта“ започна со работни активности за партерно уредување на „Светијонската куќа“ во Велгошти. Површината што се уредува изнесува околу 220 м2, а активностите се очекува да завршат до крајот на неделава.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1350  пати
Објавено на: 05.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©