Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СТАВЕНИ ВО ФУНКЦИЈА СЕМАФОРИТЕ КАЈ ОУ „ ХРИСТО УЗУНОВ“
Untitled Document

Семафорите на крстосницата на улиците „ Питу Гули“ и „ Марко Нестороски“ во близина на Основното училиште „ Христо Узунов“ во Горна влашка маала , повторно се во функција.
Од Секторот за комуален развој, сообраќај и улици, апелираат дека поради близината на училиштето, треба да се почитува сообраќајната сигнализација и таа да се заштитува од вандалското уништување од страна на  несовесните граѓани. 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1367  пати
Објавено на: 24.02.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©