Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕСКИ ИЗБРАН ЗА ВРШИТЕЛ НА ДОЛЖНОСТА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Советот на општина Охрид, денеска на дваесет и втората вонредна  седница, за вршител на должноста Градоначалник на општина Охрид, го избра Константин Георгиески,  член на Советот и заменик на прерано починатиот градоначалник д-р Јован Стојаноски.

Функцијата вршител на должноста , Константин  Георгиески ќе ја извршува до  изборот на нов градоначалник на предвремените локални избори.

Прочитано:  509  пати
Објавено на: 25.12.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©