Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
КОШАРКАРИТЕ НА „РАБОТНИЧКИ“ НА ПОДГОТОВКИ ВО СПОРТСКАТА САЛА „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“
Untitled Document

Јавното претпријатие „Билјанини извори“  деновиве е домаќин на повеќекратниот кошаркарски шампион на Македонија „ Работнички“. Седумдневните подготовки во Охрид тренерот на клубот Марин Докузоски максимално ја користи  спортска сала „Билјанини извори“, атлетската патека и фитнес центарот „Фит Форм“ за што подобро да се подготватза претстојната натпреварувачка сезона.

Подобрувајќи ги во континуитет условите за тренирање и натпреварување на спортските екипи во соработка со спортските охридски клубови убедени сме дека ќе придонесат за уште поголем интерес кон изборот, Охрид и СРЦ „Билјанини извори“ да постане прв избор за подготовки и натпреварување на многуте национални и интернационални спортски тимови.

Прочитано:  246  пати
Објавено на: 07.09.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©