Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВОГОДИШНА ЗАБАВА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Општина Охрид и годинава, за граѓаните и туристите, организира новогодишна забава на градскиот плоштад Св.Климент Охридски. Предновогодишниот хепенинг ќе започне  на 31 декември во 12 часот со настап на ди-џеј Аце,а од 22 до 22 часот и 45 минути настапува ди-џеј Нести.Следува настапот на популарниот Ѓоко Танески, а Новата 2017 година, присутните на забавата на отворено, ќе ја дочекаат со Елена Велевска.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1332  пати
Објавено на: 27.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©