Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ „ВАНЧО НИКОЛЕСКИ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНАТА
Untitled Document

Денеска во посета на општина Охрид беа учениците на ОУ „Ванчо Николески“ од село Лескоец. Четвртоодделенците  поделени во две паралелки ги прими градоначалникот Јован Стојаноски кој ги запозна со начинот на работа на   градскиот Советот  , а одговараше и на прашањата кои тие му ги поставуваа за работата и надлежностите на локалната власт.
Во рамки на посетата учениците беа гости и во кабинетот на градоначалникот, а прошетаа и низ останатите служби на општинската администрација.

Прочитано:  1428  пати
Објавено на: 16.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©