Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НА ПРАЗНУВАЊЕТО НА СВ. КОЗМА И ДАМЈАН ВО СЕЛО РЕЧИЦА ПРИСУСТВУВАШЕ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ
Untitled Document

Градоначалникот на општина  Охрид, Јован Стојаноски , денеска  присуствуваше на    Црковно народниот собир што по повод денешниот верски празник   посветен на  Светите Бесребреници  Козма и Дамјан  се одржа во истоимената црква во село Речица- охридско.
Заедно со   бројните верници ,мештани, охриѓани и гости   градоначалникот Стојаноски     се помоли за здравје, а  присуствуваше и на празничниот  црковен ручек.

Присуството на овој црковно народен собир е на покана на  црковниот одбор и кумовите кои  на градоначалникот Стојаноски му  посакаа добро здравје и успешен градоначалнички мандат.

Прочитано:  1742  пати
Објавено на: 14.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©