Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА ПРЕДНОВОГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Со почеток во 12 часот, на Градскиот плоштад, денес, започна предновогодишната програма што ја организира општина Охрид. Први што ќе настапат се учениците од ОУ „Ванчо Николески“ од Лескоец.

Програмата ќе се одржува секој ден до 31 декември, во период од 12 часот до 14 часот. Предновогодишната програма веќе трета година се реализира во ваков формат, а целта е да се вклучат што поголем број на млади учесници.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1371  пати
Објавено на: 20.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©