Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВТОР ФУДБАЛСКИ КАМП НА ФОНДАЦИЈА РЕАЛ МАДРИД ВО ОХРИД
Untitled Document

Од 14 до 18 јануари 2019 година во Охрид, во хотелот „ Аквалина“, ќе се одржи вториот фудбалски камп на Фондацијата на фудбалскиот клуб „ Реал Мадрид“ .Ова беше соопштено на денешната  прес-конференција на која зборуваа градоначалникот  Јован Стојаноски,  Влатко Тодев, лиценциран партнер на „ Real Madrid Campus Experience“ во Македонија и Горан Ѓоргоноски од агенцијата „ Спорт- Арена“.

На вториот фудбалски камп на „ Реал Мадрид“  се очекува да учествуваат стотина деца на возраст од 7 до 17 години,  кои ќе тренираат и учат тактички и технички аспекти за фудбалот, а воедно ќе научат многу повеќе за најважните вредности и идеали како што се тимскиот дух, толеранцијата и здравиот начин на живот.

Општина Охрид, годинава ќе го подржи овој настан, а за идната година, како што беше речено на прес- конференцијата, се очекува да се потпише договор за натамошна соработка.

Прочитано:  225  пати
Објавено на: 11.12.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©