Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА ШКОЛАТА ЗА ЛИДЕРИ ОД ИЗРАЕЛ
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески, денес, беше домаќин на средба со членовите на израелската школа за лидери.

На средбата од страна на градоначалникот беа презентирани бизнис потенцијалите што ги нуди градот, како и отвореноста од страна на Локалната самоуправа за соработка помеѓу овие две институции.

 Претставниците на школата, кои се доктори на науки во повеќе области, ја изразија својата благодарност за пречекот и својот восхит од убавините на градот. Заеднички впечаток беше дека ќе се вложат дополнителни напори за да се оствари меѓусебна соработка на повеќе полиња.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1400  пати
Објавено на: 18.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©