Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКЦИЈА ЗА КАБАСТ ОТПАД У.З. 12 - „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“
Untitled Document

Ј.П.”Охридски Комуналец”-Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид дека на ден 24.09.2016 год.(сабота) ќе организира акција за подигнување на кабаст отпад (душеци, стар мебел, телевизори, шпорети, теписони и др.) во У.З. 12 „Гоце Делчев„ (нас.„Бараки„).

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1353  пати
Објавено на: 21.09.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©