Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОСЛЕ НЕВРЕМЕТО ЗГОЛЕМЕНА АКТИВНОСТ НА „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“
Untitled Document

После невремето кое го зафати подрачјето на општина Охрид, нашите служби беа вонредно ангажирани во текот на вчерашниот и денешниов ден. Невремето беше проследено со силен ветер, што допринесе големи количини реса, трска и комунален отпад да се наталожат кај градското пристаниште и малото пристаниште пред х.„Палас„.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1336  пати
Објавено на: 23.11.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©