Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ГРАДАТ ПОТПОРНИ ЅИДОВИ ВО ВЕЛГОШТИ
Untitled Document

Екипи на ЈП „Градски гробишта“, денес, започнаа со градежни активноси за изградба на потпорни ѕидови во Велгошти со должина од 30 метри и висина од 2 метри. Предвидениот буџет за овој зафат изнесува 560 000 денари, а градежните работи се очекува да завршат за 10 дена.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1366  пати
Објавено на: 19.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©