Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СОСТАНОК НА НАДЛЕЖНИТЕ СЛУЖБИ И КОРИСНИЦИТЕ НА УРБАНА ОПРЕМА
Untitled Document

Утре  (03.04. 2018) во големата сала на општина Охрид  со почеток во 12 часот, градоначалникот  Јован Стојаноски  и надлежните  служби,  заедно со претставници на УЈП , Државен пазарен инспекторат и  СВР Охрид ќе одржат  работна средба со угостители, тезгаџии и останати корисници на урбана опрема.

На средбата  со сите чинители во туристичката дејност кои користат урбана опрема ќе се разговара за проблемите со кои тие се соочуваат и подготвителните активности   пред почетокот на туристичката сезона

Прочитано:  1423  пати
Објавено на: 02.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©