Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ НА СРЕДБА СО ПОЧЕСНИ ГОСТИ ОД САД
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески и претседателката на градскиот Совет, Гордана Коњановска, доцна попладнево во Охрид  остварија  протоколарна средба со Бенџамин Ринакер   од  Стејдепартментот на САД  кој е   политички советник   за Балканот  и  советниците  во амбасадата на САД во Македонија, Лаура Бурнс и Адријан Исмаил.
На средбата се  разговараше  за  актуелните  и идни проекти на општина Охрид и  нивната реализација како и начините на буџетирање на локалната самоуправа.

Почесните гости од САД покажаа интерес  и за актуелната политичка  состојба  во Македонија а ги слушнаа и размислувањата за надминување на истата. Меѓу другото на средбата стана збор  за начините на спроведување на изборниот  процес во Македонија  некогаш и сега.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1332  пати
Објавено на: 18.06.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©