Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИ ОД ОУ „ СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Во рамките на практичната настава по предметот „ Општество“ , ученици од четврто одделение од ОУ „ Св. Наум Охридски“ од Пештани и подрачното училиште од село Коњско, денеска беа во посета на Општина Охрид. Учениците посетија дел од службите на Локалната самоуправа и се интересираа за нивното функционирање и за реализирањето на барањата на граѓаните.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1352  пати
Објавено на: 07.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©