Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
КОНЦЕРТ НА ВОЕНИОТ ОРЕКСТАР НА АРМ НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Утревечер со почеток во 20 часот на градскиот плоштад “Свети Климент Охридски“, Воениот оркестар на Генералштабот на АРМ ќе одржи едночасовен концерт. Концертот е во рамките на нивната летна концертна сезона и претстува уште една културна содржина во богатата културна понуда на Охрид.

На програмата ќе бидат дела од македонски и странски автори.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1319  пати
Објавено на: 03.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©