Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧАРШИЈАТА СЕ ЧИСТИ ОД ГУМИ ЗА ЏВАКАЊЕ
Untitled Document

Екипите на „Јавна хигиена„ денес реализираа акција за отстранување на гумите за џвакање од мермерните плочи по градската чаршија, на потегот од плоштадот „Св.Климент Охридски„ до плоштадот „Крушевска Република„ кај Чинарот. Акцијата се спроведе со почеток во 2.00 часот по полноќ, до 08.00 часот наутро, заради помала фреквенција на движење по чаршијата. Во одстранувањето на гумите за џвакање беа ангажирани 5 комунални работници со специјални алатки.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1314  пати
Објавено на: 15.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©