Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЈОВАН СТОЈАНОСКИ СТАПИ НА ДОЖНОСТ
Untitled Document

Новиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, денеска, по свеченото врачување на уверението од страна на  Општинската изборна комисија, официјално стапи на должност. По врачувањето на уверението, новиот градоначалник Јован Стојаноски и претходниот Никола Бакрачески имаа полчасовна средба и примопредавање на должноста.

По средбата, изјавија дека размениле мислења за функционирањето на Локалната самоуправа и за клучните приоритети и проекти кои се важни за развојот на општина Охрид.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1693  пати
Објавено на: 20.10.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©