Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ „БРАТСТВО И ЕДИНСТВО“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Четвртоодделенците од ОУ „Братство и Единство“ денес беа во посета на општина Охрид.  Во улога на домаќин ги пречека градоначалникот Јован Стојаноски кој во големата општинска сала одговарајќи на прашања од учениците ги запознаваше со начинот и функционирањето на локалната самоуправа.

Учениците беа гости во кабинетот на градоначалникот, а ги  посетија и останатите служби на општинската администрација.

Посетите на ученици во општина Охрид е согласно наставната програма што тие ја изучуваат по предметот општество.

Прочитано:  1500  пати
Објавено на: 20.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©