Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БАКРАЧЕСКИ НА СРЕДБА СО ЖИТЕЛИТЕ ОД УЗ СТАР ГРАД
Untitled Document

Градоначалникот Бакрачески после посетата на поголем број месни заедници и урбани заедниц, од денес продолжува со посетата урбаните заедници. Денес со почеток во 19 часот ќе оствари средба со жителите на УЗ Стар град. Средбата ќе се оствари во салата во ОУ „Климент Охридски“

На средбата покрај соработниците на градоначалникот ќе бидат присутни и директорите на Јавните претпријатија. Целта на средбата е запознавање на градоначалникот со проблемите на овие жители и можностите за нивно побрзо решавање.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1320  пати
Објавено на: 30.09.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©