Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ПОСТАВУВААТ НОВИ КАНДЕЛАБРИ НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА
Untitled Document

Надлежните служби на општина Охрид, денес поставуваа нови канделабри по улицата „Македонија“. Поставувањето на канделабрите е  дел од предвидените активности на локалната власт за доуредување и разубавување на улиците во централното градско подрачје.

Претходно улица „Македонија“беше реконструирана и асфалтирана, а периодов е пренаменета во пешачка зона.

Прочитано:  545  пати
Објавено на: 13.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©