Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РЕКОНСТРУИРА ДРВОРЕДОТ ПО УЛ.”7-МИ НОЕМВРИ”
Untitled Document

Екипите на “Паркови и зеленило” денеска започнаа акција за средување на дрворедот по ул.”7-ми Ноември” на потегот од поранешната фабрика “Отекс” до ОЕМУЦ.”Св.Наум Охридски”-Охрид. Постоечкиот дрворед од јавори , лево и десно од коловозот, ќе се санира со кастрење на крошните од дрвјата на кои ќе им се даде форма пред пролетното раззеленување и оформување, а ќе се создадат подобри услови во движењето на пешаците и возилата. (повеќе...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1326  пати
Објавено на: 02.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©