Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ ВО ПОСЕТА НА КОТОР И БУДВА
Untitled Document

Градоначалникот Д-р Јован Стојаноски, деновиве учествуваше на свеченостите по повод одбележувањето на ослободувањето на црногорските градови Котор и Будва од фашистичкиот окупатор.

Во рамките на посетата градоначалникот Стојаноски имаше официјални средби со градоначалникот на Котор, Владимир Јокиќ и градоначалникот на Будва, Драган Краповиќ, на кои се разговараше за унапредување на меѓусебната соработка. Соработката се темели на потпишаните документи за збратимување со Будва и протоколот за соработка со Котор.

Прочитано:  1431  пати
Објавено на: 23.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©