Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НА БОЖИЌ БЕСПЛАТНО ПАРКИРАЊЕ ВОЗИЛА ВО ОХРИД
Untitled Document

По повод големиот христијански празник Христовото раѓање   – Божиќ, утре паркирањето  на возилата на  сите паркинзи во градов  со кои стопанисува  ЈП “Билјанини извори“ќе биде бесплатно во  двете паркинг зони.


На овој начин ЈП „Билјанини извори“ се приклучува во одбележување на големиот христијански празник.  

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1318  пати
Објавено на: 06.01.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©