Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИД ПРАЗНИЧНО УКРАСЕН ЗА ВОДИЦИ
Untitled Document

Во пресрет на големиот христијански празник „Богојавление – Водици“, екипи на ЈП „Охридски Комуналец“, во соработка со координативното тело за организација на манифестацијата, деновиве го украсуваа централното градско подрачје. 
Канделабрите, пристаништето и тезгите на кои што ќе се служи топла ракија и вино, се украсени со зеленика и бршлен. Исто така низ  Охридската чаршија и долж улиците кои водат кон Градското пристаниште се поставени знамињата на манифестацијата.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1335  пати
Објавено на: 17.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©