Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УРЕДЕН Е ДРВОРЕДОТ НА УЛИЦА “7-МИ НОЕМВРИ“
Untitled Document

 Екипи на ЈП “Охридски комуналец”,денеска ја  завршија акцијата за средување на дрворедот по ул.”7-ми Ноември” на потегот од поранешната фабрика “Отекс” до ОЕМУЦ ”Св.Наум Охридски”. Извршено е санирање на вкупно 86 стебла од постоечкиот дрворед од јавори , лево и десно од коловозот, со уредување на крошните и кастрење на гранки.
Согласно програмата за јавно зеленило за 2015 година,следна планирана активност на територијата на општина Охрид е уредување на дрворедот покрај пешачката патека по Кеј “Македонија“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1289  пати
Објавено на: 11.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©