Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА АСФАЛТИРАЊТО НА ПАТОТ КАЈ МЕСНОСТА „КРОМИДИШТА“ ВО РАЧА
Untitled Document

Денеска започнаа  градежните активности за асфалтирање на патниот правец во населбата Рача кај месноста викана „Кромидишта“.
 


Во рамките на овој проект којшто Општина Охрид го реализира со средства од Агенцијата за рурален развој ќе бидат асфалчтирани околу 900 метри,а за реализацијата ќе бидат издвоени 2.900 000 денари.
 
Се очекува до почетокот на шпицот на летната сезона да биде завршено  асфалтирањето на оваа значајна делница во туристичкото место Рача.
 
Изведувач на активностите е  АД „Бауер БГ“ од Скопје

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1365  пати
Објавено на: 30.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©