Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОЗНАТА ТУРСКА ТЕКСТИЛНА КОМПАНИЈА ЗАИНТЕРЕСИРАНА ЗА ИНВЕСТИРАЊЕ ВО ОХРИД
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески, денеска се сретна со Илхан Оздеш од  познатата турска тексилна компанија „ Моси текстил“ , кој најави дека се заинтересирани  за отворање на фабрика во Охрид.

На средбата беа презентирани можностите за гринфилд и браунфилд  инвестиции во Охрид, а гостинот најави дека по посетата на можните локации, за кусо време ќе ја информираат Локалната самоуправа  за реализацијата на нивните намери.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1324  пати
Објавено на: 01.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©