Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПУШТЕНИ ВО УПОТРЕБА СЕМАФОРИТЕ НА ПРЕСЕКОТ НА УЛИЦИТЕ „ЖЕЛЕЗНИЧКА“ И „КЛЕНОЕЦ“
Untitled Document

На барање на граѓаните, а во рамките на програмата за работа на Секторот за комунални дејности, сообраќај и улици, во соработка со СВР Охрид, денеска во употреба беа пуштени семафорите на пресекот на улиците „Железничка„ и „Кленоец“ .Оваа крстосница беше позната како место каде што се случуваа голем број сообраќајни несреќи. Од Секторот за комунални дејности,сообраќај и улици сметаат дека со поставувањето на семафорите ќе се зголеми безбедноста на одвивањето на сообраќајот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1437  пати
Објавено на: 26.05.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©