Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОЧНА САНАЦИЈАТА НА УДАРНИТЕ ДУПКИ
Untitled Document

По завршувањето на тендерската постапка и вчерашното потпишување на договорот со фирмата- изведувач, денеска започна санирањето на ударните дупки на охридските улици. Се санираа ударните дупки на улиците „ 7.Ноември“ , „ Јане Сандански“ , „ Димитар Влахов“ , „ Македонски просветители“ , „ Партизанска“ , „ АСНОМ“ и кеј „Македонија“ .
Санирањето на ударните дупки на другите сообраќајници ќе продолжи по велигденските празници.

Прочитано:  1403  пати
Објавено на: 05.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©