Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОШТЕТУВАЊЕ НА САДНИЦИТЕ НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА
Untitled Document

Не поминаа ниту десеттина дена откако беше хортикултурно уреден новиот дел на патеката и заменети украдените садници према хотелот "Парк", несовесноста на граѓаните продолжува. Забележана е нова и поголема кражба, каде што се украдени 40-тина садници од видот "Џунџуле" и 6 украсни зимзелени садници, што предизвикува неубава глетка за пешаците и туристите што циркулираат на тој дел од градот.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1376  пати
Објавено на: 26.05.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©