Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДОЖИВЕЈТЕ ЈА ХОРСКАТА МАГИЈА ВО ОХРИД
Untitled Document

Охридскиот хорски фестивал, кој  се организира со поддршка  на општина Охрид, оваа година ќе се одржи во времето од 27 до 31 август. На фестивалот ќе учествуваат 22 хорови од 11 европски земји.

Повеќе ...

Охридскиот хорски фестивал

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1331  пати
Објавено на: 26.08.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©