Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РАСЧИСТУВАШЕ УЛ. “ЖЕЛЕЗНИЧКА”
Untitled Document

Покрај тековните активности, екипите на “Јавна хигиена” вчера и денес темелно ја исчистија ул. “Железничка” на потегот од бензинската “Таци” се до “Петљата” на излезот од градот. Ангажирани беа 6 комунални работници при што беа исчистени тротоарите, коловозните ленти и жардинериите и покрај отежнатите околности предизвикани од сообраќајот.

Повеќе...

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1325  пати
Објавено на: 03.12.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©