Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОД ДЕНЕС ДОТУР НА РОБА ВО ЧАРШИЈАТА САМО СО МАЛИ ВОЗИЛА
Untitled Document

Општина Охрид упатува апел до сите  доставувачи на роба во Охридската чаршија истата  да ја реализираат   со мали моторни возила поради новогодишното украсување на градов што започна денес.  Доставувањето на робата  да се врши внимателно со цел да не се оштети Ѕвезденото небо што ќе блесне над чаршијата и  градскиот плоштад и да не се уништат останатите новогодишни реквизити. Доставувањето на роба со мали возила во чаршијата ќе биде се додека новогодишните реквизити го красат Охрид.

Прочитано:  208  пати
Објавено на: 26.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©