Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВААТ ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА
Untitled Document

Во пресрет на големиот муслимански празник Рамазан Бајрам, градските гробишта хортикултурно се уредуваат и се чистат.

По барање на граѓаните за поставување на дополнителни чешми, денес, градежната оператива на јавното претпријатие врши поставување на нови чешми во Градските гробишта.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1341  пати
Објавено на: 30.06.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©