Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОПШТИНА ОХРИД ВО ПОСЕТА НА ВИНКОВЦИ
Untitled Document

Делегација на општина Охрид, составена од советниците Љупчо Настоски и Кујтиум Усеини, беше во посета на збратимената општина Винковци. Целта на посетата беше отворањето на 51. “Vinkovachih jeseni”.

Во рамки на посетата, делегацијата на општина Охрид оствари средба со градоначалникот на Винковци, Младен Карлич, каде беше разговарано за продлабочување на соработката помеѓу двете општини. Исто така делегацијата имаше средба и со министерот за наука, образование  спорт на Хрватска, Предраг Шустар.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1378  пати
Објавено на: 20.09.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©